Co musisz wiedzieć o testach do Policji:

  1. Testy psychologiczne (MS) układane są przez grupę psychologów policyjnych odpowiedzialnych za rekrutację. Nie ma jednego autora testów, który mógłby je sprzedawać, z magicznym szablonem/kluczem/profilem policjanta.
  2. Pytania do testów mogą się zmieniać (przykład: zmiana Multiselektu wprowadzona w dniu 18 września 2017r., zmienna baza pytań w TWO).
  3. Nie ma czegoś takiego, jak profil policjanta. Każdy człowiek jest inny, może mieć tylko grupę cech, która jest przydatna lub niezbędna w Policji, ale i również swoją osobowość, którą będzie różnić się od osobowości innego człowieka. Każdy jest inny, nie można robić z siebie 'robocopa', ale też nie można być ciamajdą.
  4. W teście psychologicznym należy wystrzegać się pewnych cech, których najlepiej w Policji nie mieć. Dobrze jest również wiedzieć, co oznaczają pytania dotyczące osobowości, by później rozmawiając z psychologiem potrafić wyjaśnić swoje odpowiedzi. 


Właśnie po to utworzyliśmy tę bazę testów, które są najbliższe tym, które należy przejść podczas rekrutacji do Policji. Na naszej platformie dowiesz się czego dotyczą poszczególne pytania,  kiedy należy odpowiadać zgodnie z prawdą,  kiedy można ją ewentualnie nagiąć, kiedy należy odpowiedzieć bezwzględnie w konkretny sposób i dlaczego.


Dlaczego gotowe 'profile' nie pomogą, a mogą wręcz zaszkodzić?

W testach znalezionych w sieci znajdziesz opracowanie na zasadzie: pytanie i odpowiedź "TAK" lub "NIE" i to wszystko, bez żadnego wyjaśnienia. Nie wiesz dlaczego taka odpowiedź jest zalecana. Przykład:


"Nie znoszę stawać w kolejce do kina, restauracji czy na imprezę sportową"

Odpowiedź NIE


Odpowiedź NIE - oznacza że nie zgadzasz się ze stwierdzeniem. Nie wiesz dlaczego zalecana jest odpowiedzieć NIE - przecież możliwe, że Ty nie znosisz właśnie stać w kolejkach, ludzie zwykle nie lubią kolejek, nie lubią tracić czasu na czekanie, o co chodzi?

Korzystając z takich "gotowych profili na policjanta”, w których nie ma żadnego wyjaśnienia odpowiedzi, jesteś tak naprawdę ogłupiony/-a bo nie wiesz, czy słuchać się swojego własnego zdania, czy może tych odpowiedzi, które widzisz w "gotowym profilu". Nie masz pewności, czy te odpowiedzi są na pewno właściwe i co oznaczają. 

Druga sprawa: Gdy psycholog podczas rozmowy zapyta Cię o konkretną odpowiedź, nie będziesz w stanie powiedzieć, co ona oznacza i dlaczego tak odpowiedziałeś/-aś. W czasie rozmowy psycholog bardzo szybko wyczuje, czy Twoja osobowość jest zgodna z odpowiedziami udzielonymi w teście.

Dlatego bardzo ważne jest WYJAŚNIENIE odpowiedzi, abyś mógł/mogła zrozumieć ich znaczenie. U nas wygląda to tak:


"Nie znoszę stawać w kolejce do kina, restauracji czy na imprezę sportową"

Odpowiedź NIE

"Wiadomo, że stanie w długich kolejkach nie jest przyjemne, lecz stwierdzenie "Nie znoszę stawać w kolejce" świadczyć może o braku cierpliwości, sfrustrowaniu. Są to cechy niepożądane u policjanta, który powinien być cierpliwy i opanowany.

Widząc taki opis wiesz, dlaczego konkretna odpowiedź jest wskazana, czego dotyczy. W naszym teście wskazujemy również pytania, na które odpowiedź powinna być zgodna z prawdą, np.:


"Czy masz żywe usposobienie?"

Odpowiedź własna, usposobienie to cechy czyjegoś charakteru i sposób jego zachowywania się, sposób reagowania na sytuacje, świat, ludzi. Żywe usposobienie oznacza podejście do świata bardzo żywe, emanujące energią. Jeśli jesteś raczej cichy/-a i na pierwszy rzut oka widać, że nie emanujesz energią (to nic złego, nie musisz cały czas emanować energią, to również ma swoje wady) to odpowiedz zgodnie z prawdą, nie staraj się zrobić z siebie wulkanu energii, bo nie pomoże Ci to, a może bardzo zaszkodzić.


Dzięki temu Twój profil będzie naprawdę "Twój" i w rozmowie z psychologiem po teście nie pojawi się dysonans między tym co zaznaczałeś/-aś w teście, a tym, co wynika z Twoich słów. 


Istotna informacja:

Od 18 września 2017 r. podczas rekrutacji do Policji obowiązuje zmieniony test "Multiselect 2". Wprowadzono nowe testy inteligencji, lecz baza pytań psychologicznych  pozostała podobna. Innymi słowy - nowego koła wymyślić nie mogą, pytania dalej są podobnego typu jak dotychczas. 

Na naszej platformie pozostaje jedynie baza pytań psychologicznych, która po przerobieniu ze zrozumieniem pomoże w przejściu większości testów psychologicznych! 

UWAGA: W teście Multiselect najważniejszym elementem jest właśnie część dotycząca osobowości. To właśnie od Twojej osobowości zależy, czy będziesz dobrym policjantem. Nie musisz być świetnym matematykiem bądź mieć niesamowitą zręczność, wystarczy, że Twoje cechy charakteru będą odpowiednie - wszystkiego innego można się nauczyć.


Test osobowości, który jest najważniejszym elementem testu Multiselect, działa zawsze na tej samej zasadzie - tak więc ogólne przygotowanie do niego da nam naprawdę dużo - NIEZALEŻNIE od tego czy test Multiselect zostanie kolejny raz zmieniony! Schemat sprawdzenia cech osobowości pozostaje ten sam - dlatego przygotowując się do niego zawsze test pójdzie Ci dużo lepiej niż osobom, które podchodzą bez przygotowania. 


Dlaczego warto wykupić dostęp właśnie TERAZ:

  • Test psychologiczny, który znajduje się aktualnie na naszej platformie zawiera aż 640 pytań psychologicznych, które są opracowane w taki sposób, aby każdy zrozumiał ich prawdziwy sens, drugie dno. Przerabiając taką pulę pytań zaczynasz rozumieć sposób działania tego typu testów. Przygotuje Cię to praktycznie do każdego testu psychologicznego.
  • W  2018-19 roku ilość chętnych do Policji drastycznie spadła. Obecnie Policja znów "wraca do łask" i sytuacja zaczyna się poprawiać. Kto wie, może znów wrócą czasy, gdy na jedno miejsce było 10 chętnych? Lepiej dla Ciebie by to tego nie doszło, dlatego jeśli chcesz zostać policjantem nie czekaj. Dobre przygotowanie niewątpliwie może w tym pomóc :-).

Zapoznaj się ze szczegółami oferty.